מכרז בנקאי לקבלת משכנתא !

איך נוודא שקיבלנו את ההצעה הטובה ביותר ?

לשאלה זו יש מספר רב של תשובות , נתמקד בסיבה העיקרית שלעניות דעתנו היא החשובה מכל . ניתן להתייחס לריבית המשכנתא כנתון המשפיע באופן בולט על החזרי המשכנתא , לווה שניגש לבצע סקר שוק בין הבנקים למשכנתאות יכול לנסות להתנצח ולהתמקח עם הבנקים בעצמו , השאלה היא האם סקר שוק אישי משתווה לסקר שוק שמשתמש בפרמטרים הבאים :

יתרון לגודל !

יתרון לגודל מהווה כח מיקוח בכל תחום , לא פעם שבאנו לקנות מוצר ברגע שדיברנו על כמות גדולה של אותו מוצר ידנו הייתה על העליונה ואותו גורם היה מוכן להוריד את מחירו של המוצר מהמחיר אותו הוא דרש בעבור מוצר בודד .
על אותו משקל פועל המכרז הבנקאי , כחברת ייעוץ משכנתאות המאגדת תחתיה מספר רב של נוטלי משכנתאות מידי שבוע נוצר כח מיקוח גדול יותר מול הגופים נותני המשכנתאות ולנו הכח לקבל את התנאים הטובים ביותר בשוק .
התמריץ של הבנקים למשכנתאות וחברות הביטוח להתמודד במכרז המשכנתאות, הוא גיוס של עשרות אלפי לקוחות במחיר נמוך במידה ניכרת מהוצאות השיווק לשם גיוס לקוחות חדשים אנחנו בטריפל איי מנהלים קשרי עבודה עם הגופים הפיננסים באופן שוטף מכירים ומודעים לכל המוצרים הפיננסים והמבצעים הקיימים , לנו הכלים להשיג את התנאים הטובים ביותר.

סקר שוק

לקיחת משכנתא היא ברוב המקרים תהליך מורכב ומייגע. על מנת לקבל מספר הצעות מחיר נדרש נוטל המשכנתא ליצור קשר עם מספר בנקים למשכנתאות וגם אז קשה מאוד “לכסות” את כל הבנקים וחברות הביטוח, מנגנון המכרז באמצעות טריפל איי מבטיח ללקוח בדיקה בכל המוסדות הפיננסים וקבלת הצעה למשכנתא הזולה ביותר הקיימת בשוק. לשיטת המכרז יתרון נוסף – הלקוח יכול לקבל הצעות מכל המוסדות הפיננסיים העוסקים במתן משכנתאות, גם אם הם לא מצויים בקרבת מקום מגוריו.

חיסכון בזמן

מכרז המשכנתאות חוסך לנוטלי המשכנתאות את הצורך להתרוצץ בין הבנקים למשכנתאות ולאסוף הצעות מחיר למשכנתא המבוקשת. מערכת המכרז, פותחה על ידי החברה ומטרתה מתן מענה לציבור נוטלי המשכנתאות המעוניין במשכנתא באמצעות מנגנון שיגביר את התחרות בין הבנקים למשכנתאות וחברות הביטוח .
לקבלת הצעת משכנתא אטרקטיבית נדרש זמן , אל לנו לשכוח כגופים עסקיים יציעו הבנקים למשכנתאות וחברות הביטוח מסלולי משכנתא אשר יתחשבו ראשית בצרכיהם ורק אחר-כך בצרכי הלקוח.

ההצעה הראשונית היא אף פעם לא ההצעה המיטבית .

מכרז בנקאי מכסה עבורך את כל הבנקים למשכנתאות ומאפשר לך לקבל את ההצעה הזולה ביותר .

מתלבטים לגבי חשיבות ביצוע מכרז לקבלת תנאי משכנתא ?

כידוע, ישנם מספר מסלולי משכנתא ראשיים אותם ניתן לשלב בתמהיל הלוואת המשכנתא :

משכנתא בריבית קבועה לא צמודה
משכנתא בריבית קבועה צמודה למדד
משכנתא בריבית משתנה צמודה למדד
משכנתא צמודה למט”ח
משכנתא צמודה לפריים

לכל בנק משכנתאות עלויות גיוס שונות , וההבדלים לעתים משמעותיים .

חשיבות ביצוע מכרז בנקאי לריביות משכנתא היא עצומה !!! התחרות בין הבנקים למשכנתאות קיימת , בהחלט ייתכן מצב שבו בנק אחד יציע ריבית של 3% ומנגד בנק אחר יציע ריבית של 4% מכרז ריביות ממצה יאפשר לקבל את ההצעות הטובות ביותר בהתאם למסלולים שסוכמו מראש .
שהבנקים למשכנתאות מקבלים פנייה של מספר רב של נוטלי משכנתאות כחלק ממכרז בנקאי העלות של הבנק לגיוס הלקוחות היא קטנה יחסית לעלות גיוס פרטנית ולבנק יש אינטרס להקטין את מרכיב הרווח על מנת לקבל את הזכות להעניק משכנתאות למשתתפי המכרז .

ההיגיון הוא פשוט : הבנקים למשכנתאות מתחרים ביניהם על נתח שוק , אף בנק לא מעוניין להפסיד הזדמנות של גיוס מספר רב של לקוחות ולכן לקבוצה מאוגדת יש כוח מיקוח שאין ללקוח בודד לא משנה עד כמה גדול הוא .

מכרז ריביות גם לממחזרי משכנתא

רבים מאיתנו מחליטים למחזר את המשכנתא בשלב זה או אחר של חיי ההלוואה. הסיבות מגוונות, החל מעלייה/ירידה בהוצאות או בהכנסות וכלה בירידת ריביות בשוק המשכנתאות , בדיוק מאותן סיבות שמוזכרות לעיל מכרז ריביות יכול לתת את הערך המוסף לממחזרי המשכנתא .
ייעוץ משכנתא מקצועי מאופיין בהיכרות עם מסלולי המשכנתא ושיעורי הריביות ברמה היומיומית נתון זה מאפשר לנו לאמת את תוצאות המכרז מהבנקים למשכנתאות ולוודא שקיבלנו את הריביות הטובות ביותר .

בואו לקבל את תנאי המשכנתא הטובים ביותר !!! בהתחייבות .