משכנתא שנייה יכולה לשרת מגוון של מטרות

מהי משכנתא לכל מטרה

כאשר אתה צריך כסף, לפעמים משכנתא שנייה היא התשובה, משכנתא שנייה יכולה לשרת מגוון של מטרות, בדף זה נבצע סקירה בסיסית על המהות של משכנתא שנייה , למה היא משמשת מה היתרונות והחסרונות של משכנתא שנייה?

אז מה היא משכנתא שנייה?

משכנתא שנייה כשמה כן היא משכנתא נוספת על הנכס הקיים - הלוואה מובטחת כנגד הרכוש. המונח "שנייה" עולה מכיוון שזו משכנתא שבד"כ נלקחת לאחר ביצוע המשכנתא הראשונה שמשמשת לקניית הנכס , למשכנתא שנייה יש יתרונות רבים זה בד"כ האשראי הזול ביותר שקיים היום בשוק האשראי לכל מטרה , תקופת ההלוואה היא ארוכת טווח מה שמאפשר החזרים נמוכים , הנכס משמש כביטחון לבנק ולא נדרש להעמיד עוד ביטחונות לטובת האשראי החדש .

למה שמישהו יסכן את ביתו עם משכנתא שנייה?

חשוב לשים לב למשמעות של נטילת משכנתא נוספת , הגדלת המשכנתא תגדיל את סך ההחזרים לבנק וכן את התשלום החודשי הלוואות משכנתא מסוג זה מתאים לאותם לווים כאשר יש צורך בסכומי כסף גדולים . בד"כ בתקופות מחנק אשראי או לפני כניסה למיזם חדש רבים נוטים ליטול משכנתא שנייה כחלק מהליך המימון של אותו צורך , לפני לקיחת משכנתא שנייה חשוב לבחון את הדברים ולשקול האם נכון לסכן את הנכס המשמש למגורים בעת גיוס אשראי חדש .

שימושים נפוצים עבור משכנתא שנייה הם:

• שיפוץ ושיפור הנכס
• גיוס הון ראשוני לרכישת נכס נוסף

ישנם לווים שמשתמשים במשכנתא שנייה לשימושים אחרים , ישנם כאלה שמגייסים כסף לפתיחת עסק חדש או לרכישת נכס מניב בארץ או בחו"ל .
חשוב לצרוך את האשראי הנחוץ בצורה חכמה , אין ספק שהפיתוי הוא גדול יש באפשרותך לקבל סכום כסף גדול בעלות מאוד זולה , אבל חייבים לזכור שמדובר בהלוואת משכנתא כנגד הבית שלכם , ולכן נדרש להפעיל שיקול דעת בעת הגשת הבקשה ולוודא שהסכום שאותו הגשתם הינו הסכום הנכון לאותה מטרה , ולא סכום שחורג ממגבלות התקציב שעלול לסכן אתכם .

החסרונות של משכנתא שנייה

החיסרון העיקרי של משכנתא שנייה הוא הסיכון שאתם לוקחים על עצמכם שמדובר בבית שלכם . זהו סיכון רציני , אם אתם לא יכולים לשלם את ההלוואה בחזרה, גיוס כסף חדש באמצעות משכנתא שנייה יכול להיות קטסטרופאלי. ודא כי השימוש המיועד לכסף החדש הוא שווה את הסיכון שאתם לוקחים באמצעות משכנתא שנייה.

חיסרון נוסף למשכנתא שנייה ,
ברוב המקרים הריבית תהיה גובה יותר מריבית של משכנתא ראשונה , וגיוס הכסף יהיה כפוף לאחוז המימון משווי הנכס , פעמים רבות קורה שלווים לא מבינים את המשמעות של ניצול מלא המסגרת על הנכס שלהם .

צריך לקחת בחשבון שמשכנתא שנייה שנלקחת מבנק למשכנתאות כפופה לפרוצדורה בירוקרטית בדיוק כמו לקיחת משכנתא חדשה וזה אומר שהתהליך עצמו ייקח פרק זמן ארוך יותר מגיוס אשראי דרך בנק מסחרי , העלויות שתהיו מחויבים לשלם בתהליך מסוג זה יהיו גבוהות יותר , ומתן האשראי החדש יחייב אתכם להתנהלות תקינה גם במשכנתא הראשונה .

איך להוזיל את העלויות בגיוס כסף דרך משכנתא שנייה ?

רוב הלווים בוחרים לבצע את הליך לקיחת המשכנתא השנייה בבנק המקור שלהם היכן שהמשכנתא הראשונה מתנהלת , צעד זה אולי מקל על ההליך הבירוקרטי מכיוון שלבנק הקיים יש כבר את הערכת הנכס והבנק מנהל את המשכנתא הראשונה עם כל הביטחונות , אך חשוב להבין שברגע שאנחנו ניגשים לבנק הקיים שלנו , לבנק אין אינטרס להתחרות על גובה הריבית מכיוון שהבנק יודע שלא תוכלו לקבל משכנתא שנייה ללא העברת המשכנתא הראשונה , ולכן הבנק מרגיש שהוא יכול להציע אחוז ריבית גבוה יותר כי אין לכם ברירה ,

אנחנו בטריפל A ממליצים להיעזר ביועצי משכנתא חיצונים על מנת לבחון האם ההצעה שקיבלתם היא אטרקטיבית מספיק או ששווה לבדוק את כדאיות מחזור המשכנתא לבנק חדש על מנת לשפר את תנאי הריבית שקיבלתם .